Bežný človek to má samozrejme jednoduchšie, no aj ten si potrebuje počas zimy doplniť chýbajúce vitamíny a doplnky vo forme podporných prostriedkov. Ide väčšinou o poťahované tablety, ktorých obal môže svojim zložením celiatikom dráždiť žalúdok. My vám predstavíme produkty, pri ktorých vám nič podobné nehrozí a môžete si s nimi zlepšiť svoju imunitu.
Rybí olej a celiakia
Ak by ste si pri tejto diagnóze chceli užívať dokonalý účinok niektorých výživových doplnkov, zrejme by ste si skôr uškodili. Približne 1 % ľudí na tejto planéte trpí vrodenou intoleranciou tejto látky. Ak sa dostane do čriev, lepok v takýchto ľuďoch narúša prirodzené fungovanie tela, čo spôsobuje množstvo nepríjemných symptómov.
Pacienti s celiakiou sú preto nútení dodržiavať celoživotnú bezlepkovú diétu. Všetky vaše kroky ohľadom stravovania preto konzultujte radšej s lekárom. Glutén je rastlinný proteín, ktorý sa nachádza v niektorých obilninách. Kvalitný a čistý rybí olej môže pomôcť vášmu telu vytvoriť viac protizápalových látok a neškodiť, teda, ak vám samozrejme neprekáža jeho chuť.
Banány v čokoláde (150g)
1,99€ s DPHBezlepkové pivo – Punk IPA 330ml – Brewdog
4,79€ s DPHZlepšuje imunitu a pomáha pri rôznych ďalších ochoreniach, s ktorými sa potom nemusíte pri ďalšej náročnej liečbe nijako trápiť a naplno si užívať komfort a pohodlie bezstarostného života.
Pomôcť môže aj kurkuma
Kurkuma, čiže japonský šafran je korenie zo sušeného mletého koreňa kurkumovníka dlhého, žltej farby. Vzhľadom k tomu, že neobsahuje lepok, je vhodná pre bezlepkovú diétu a teda aj celiatikov. S týmto korením sa bežne stretnete v rôznych potravinách. Dodáva pokrmom jemnú vôňu a charakteristickú žltú farbu;
Užijete si chuť grilovaného mäsa, zeleniny, a rôznych iných jedál, pri ktorých príprave si samozrejme musíte dávať pozor na ostatné výživové rady a odporúčania lekára.
Kurkuma je potrebnou zložkou korenia, najmä indického karí. Využíva sa v cukrárstve, ako farbivo do likérov, oleja, syrov, pri výrobe horčice a omáčkach.
Kurkuma a Turmerix podporuje trávenie, je vhodná pri žlčníkových, pečeňových a žalúdočných problémoch ako aj pri diabete.
Je len na vás, ktorým spôsobom sa vyberiete a budete na zlepšovaní obranyschopnosti svojho organizmu pracovať. Opäť ale pripomíname, že vždy si vo vašom prípade, ochorenia celiakie, prekonzultujte všetky kroky s odborným lekárom, ktorého pravidelne určite aj navštevujete. Zelenina a ovocie v kombinácii s pravidelným pohybom by vám ale nemali vôbec uškodiť.
Nechaj hodnotenie